Kullanıcı Adı :
Beni hatırla
Parola:

Forum Anasayfa / Diğer konular / Pilotlarla Röportajlar

Kimi_Melike
Katılım tarihi: 26.10.2009
Nereden:
Pilotlarla Röportajlar / 03.11.2009 23:09:37

Arkadaşlar kaldığımız yerden devam edelim

Kimi Raikkonen ile ilgili kısa bir röportaj.

Q: Kimi, this is your last race with Ferrari. How do you feel?
K: Well, nothing. It's like another end of the season. Obviously, next season whatever will happen, I won't be here anymore, so..

Q: What was the most beatiful thing in being a Ferrari driver?
K: I won a worldchampionship, so...

Q: But being a Ferrari driver has changed your life?
K: I mean winning the championship changed a lot, but I think that are the people who think that you are different as a Ferrari driver, but I'm not feeling so special.

Q: Since Budapest, after Massa's accident, you have been the leader of the team and you've perfectly driven. So, is this the way to make Kimi works, giving to him all the attention?
K: No, I don't think it's related to Massa's accident or other. Probably we have just improved the car, finding the right way to work; maybe it's just luck.

Q: Do you think that Ferrari fans will miss you?
K: I don't know, you have to ask them.

Q: And will you miss Ferrari?
K: I mean for sure, when you see race like Monza the crowd of the Ferrari Italian fans it's a feeling you have not in other teams. For sure, I miss it.

Q: Tell us something in Italian, for the Tifosi!
K: ... No! I would have learnt it next year...

Şener Çelik Berkman
Katılım tarihi: 02.11.2009
Nereden: İstanbul
Ynt: Pilotlarla Röportajlar / 03.11.2009 23:25:53

Kısa ve öz...tam Kimi'ye göre cevaplar. Umarım seneye McLaren'de olur. Hem kendisi için Mc için en doğrusunun bu olacağını düşünüyorum...
alonsomania
Katılım tarihi: 27.10.2009
Nereden: Nevşehir
Ynt: Pilotlarla Röportajlar / 04.11.2009 01:05:34

hakkaten heee ne rahat adam hiç kasmıyorr keyfine bakıyor

İmza

kartal_23
Katılım tarihi: 28.10.2009
Nereden: antalya
Ynt: Pilotlarla Röportajlar / 04.11.2009 14:03:26

bu tamamen ingilizce türkçeye çevirirseniz çok seviniriz.
Kimi_Melike
Nereden:
Ynt: Pilotlarla Röportajlar / 04.11.2009 19:02:28

Bu adama neden İtalyanca birşeyler söylemesi için zorluyorlar bir türlü anlamıyorum Hep aynı cevabı veriyor daha öğrenemediler =)

iceman.erd
Nereden: istanbul
Ynt: Pilotlarla Röportajlar / 04.11.2009 20:00:26

Adam ingilizceyi hatta kendi dilini zar zor konuşuyor birde italyanca istiyorlar daha kimiyi tanıyamadılar heralde
Schumi
Nereden: Istanbul
Ynt: Pilotlarla Röportajlar / 06.11.2009 17:04:39

Sabahları ideal kalkma saatin?

Kimi Raikkonen: (Gülerek) 11.

İtalyan'lar genel olarak açık insanlardır. Bu senin için son yıllarda bir sorun oldu mu?

KR: Hayır, her zaman iyi ilişkiler kurdum. Onların bir çok konuda tutkulu oldukları doğru ancak bunun bir sorun oluşturduğunu söyleyemem.

İtalyanca'da kaç kelime öğrendin, kötü olamlar hariç?

KR: Bir kaç sey söyleyebilirim ancak çok fazla değil.

F1 pilotu olmak hangi nedenlerden dolayı harikadır?

KR: Ben her zaman sporları ve araç kullanmayı sevdim ancak araç sürmek kesinlikle en güzel şey.

En kötü kabusun neydi?

KR: Bilmiyorum, bazen kabus görüyorum ancak çok kötü olduklarında uyanıyorum. Ancak genelde gördükten hemen sonra her şeyi unutmuş oluyorum.

İnsanların tamamen yanlış anladığı bir şey söyleyebilir misin?

KR: Hayır, bunu söylemeyeceğim.

Sporda nefret ettiğin bölüm var mı? Belki habercilik bölümü olabilir...

KR: Hayır, yok. Ve ben gazetecilerden nefret etmiyorum. Gerçek şu ki ben onlarla birarada olmayı sevmiyorum. Çünkü ben sporu seviyorum konuşmayı değil. Ancak onların çoğunun ilginç kişiler olduğunu söyleyebilirim. Buna rağmen kısaca çok keyif aldığım bir şey değil.

Garajında sadece bir aracın olmak zorunda olsaydı bu hangisi olurdu?

KR: Aklımda bir tane var ancak bu yeni bir araç olmayabilir, belki 1960'lardan olabilir.

Seni çıldırtan şey nedir?

KR: Bir çok şey ancak bu kötü bir ruh halimde olmama bağlı. Ancak birisi kötü bir şey söylerse ona da kızabilirim.

Bir çok takım arkadaşın oldu. Sana göre en güçlüsü hangisiydi?

KR: Geçmişte çok güçlü olanlar vardı ancak eğer seçim yapacak olursam şüphesiz Felipe MAssa'yı söylerim.

Son 2 sene içerisinde bir çok eleştiri aldın ve belki bazıları gerçekle alakalı değildi. En çok hangisi sorun oluşturdu?

KR: Formula 1'de insanlar konuşurlar ve eleştirirler ancak ben bunları önemsemem. Eğer kötü şeyler yazmak isterlerse yazarlar, benim için bir şey değişmez, bu hayatın bir parçası.

Ferrari deneyiminden kendinle götüreceğin şey ne olacak?

KR: En iyi hatıra: Dünya Şampiyonluğunu kazandım.

Neyi özleyeceksin?

KR: Bazı iyi insanlarla tanıştım ve onları özleyeceğim.

Seni korkutan bir şey var mı?

KR: Hiçbir şey.

Seni sinirlendiren şey?

KR: Genelde yarışların başında hep asabi olurum ancak ardından bu kaybolur. Yaşamda ise sinirlendiren bir çok şey var.

Hayatta olmadan yaşayamayacağın şeyler?

KR: Su ve yiyecek olduğunda yaşayabileceğin doğru olsa da ... bir çok şey.

En çok sevdiğin yiyecek?

KR: Pasta (Ferrari'ye gelmeden önce tavukmuş)

Ferrari taraftarlarının farklı olduğunu düşünüyor musun?

KR: Onların farklı olduklarını düşünmüyorum, onlar sadece çok tutkulu.

İmza
Kimi_Melike
Nereden:
Ynt: Pilotlarla Röportajlar / 07.11.2009 10:32:43

Schumi röportaj için teşekkür ederim.Bunu okumamıştım :)
Kimi_Melike
Nereden:
Ynt: Pilotlarla Röportajlar / 07.11.2009 11:22:35

Bu arada arkadaşlar Kimi dışında başka bir pilot röportaj vermiyor mu
Dark_Lord10
Nereden: Mersin
Ynt: Pilotlarla Röportajlar / 07.11.2009 11:58:06

Q: And will you miss Ferrari?
K: I mean for sure, when you see race like Monza the crowd of the Ferrari Italian fans it's a feeling you have not in other teams. For sure, I miss it.

Bu çok güzel bir cevap olmuş. eklediğiniz için de teşekkürler arkadaşlar.

İmza

"Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen." - Micheal Jordan

batuhan
Nereden: İstanbul
Ynt: Pilotlarla Röportajlar / 08.11.2009 01:28:11

kartal_23'ün isteği üzerine Melike'nin ilk mesajdaki röportajını çevirdim:

Soru: Kimi, bu Ferrari ile son yarışın. Neler hissediyorsun?
KR: Hiçbirşey. Sıradan bir sezon sonu olacak. Ne olursa olsun seneye Ferrari’de olmayacağım.

S: Ferrari’de yaşadığın en güzel şey neydi?
KR: Şampiyon olmak.

S: Ferrari sürücüsü olmak hayatını değiştirdi mi?
KR: Aslında, kazandığım şampiyonluk fazlasıyla değiştirdi. Siz Ferrari pilotuysanız insanlar sizin özel olduğunuzu düşünüyorlar fakat ben öyle hissetmiyorum.

S: Massa’nın kazasından sonra harika sürüşler çıkarttın. İyi performansın için sadece senin üzerine mi yoğunlaşılmalı?
KR: Massa’nın kazasıyla veya başka bir şeyle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Belki sadece arabayı geliştirdik, iyi iş çıkardık, belki de şans yardım etti.

S: Sence Ferrari seni özleyecek mi?
KR: Bu soruyu onlara sormalısınız.

S: Peki sen özleyecek misin?
KR: Monza’daki İtalyan taraftarları görünce yaşayacağınız duyguyu başka hiçbir takımda yaşayamazsınız. Kesinlikle özleyeceğim.

S: Tifosiler için İtalyanca bir şeyler söyle!
KR: Hayır! İtalyancayı seneye öğreneceğim.

İmza
http://twitter.com/batudogan
kartal_23
Nereden: antalya
Ynt: Pilotlarla Röportajlar / 11.11.2009 15:08:03

çeviriyi yaptığı için batuhan a ve röpörtajı yayınlayan melikeye teşekkür ederim.

ve ayrıca diğer röpörtajı yayınlayan schumiye de teşekkür ederim.
Kankalp
Nereden: Ankara
Ynt: Pilotlarla Röportajlar / 19.11.2009 17:44:43

Bugün formula1.com'da yayınlanan Raikkonen röportajı...

- Kimi, dün Formula 1 yarışlarına bir sene ara vereceğini düşündüğünü öğrendik. İşin aslı nedir?

KR: Evet, görünen bu şekilde. McLaren ile anlaşamadık, ben de bir yıl mola vermeye karar verdim.

- Formula 1'de kalmak için sürekli olarak şampiyonluğa oynayan bir takım olması gerektiğini söylüyordun. Zannedersem 2010 için bunun gerçekleşmeyeceğini düşünüyorsun?

KR: Evet. McLaren takımında yer almanın yarış kazanmak ve pilotlar şampiyonası için en iyi fırsat olduğunu düşünüyordum, ancak bu olmayınca sonuç olarak bir yıllık ara veriyorum. Dürüst olmak gerekirse 2011'de şampiyon olabilecek bir koltuk bulursam döneceğim.

- Bu boş senede ne yaparsın? Ralli? Diğer gizli yeteneklerini mi keşfedeceksin?

KR: Henüz bilmiyorum. Rallide yarışmayı düşünebilirim. Tekrarlıyorum, sadece yarış kazanacak araç istiyorum. Eğer olmazsa, ailemle ve arkadaşlarımla daha fazla zaman geçireceğim.

- Peki, 2011'de seni geri dönmek için ne ikna eder? Gerçekleşemezse Formula 1 kariyerinin sona ermesi anlamına mı gelecek? Buna hazır mısın?

KR: Söylediğim gibi, 2011'de sadece şampiyonluğa oynayabileceğim araç olursa dönerim. Sadece puan toplamak için yarışmak istemiyorum. Bu ilgimi çekmiyor. Ama o zamana kadar daha çok var, bu yüzden önümüzdeki aylarda neler olacağını bekleyip görelim.

- McLaren'in Jenson Button hamlesi senin önünü kapattı. Pazarlıkları durduran etmen ne oldu?

KR: McLaren ile görüşmelerimi menajerlerim sürdürdü. Maalesef bazı sorunları çözüme kavuşturamadık. Son 3-4 gündür anlaşmaya uzak olduğunumuzu biliyorduk, şimdi kesin olarak biliyoruz.

- Yeni açıklanan Mercedes GP olayına ne diyorsun? Seni Brackley'e doğru götürebilir mi?

KR: Hayır, (Ross) Brawn ile konuşmam olmadı. Onların seneye iki Alman sürücü ile yarışacağını düşünüyorum, çünkü Mercedes bunu gerektiriyor.

- Button'ın McLaren'e gitmesinde en büyük rolün maaş olduğu konusunda bir çok spekülasyon var, ve spekülasyonlar McLaren'ın sana istediğin parayı vermekte isteksiz olduğu yönünde. Görüşmelerde maaşının durumu neydi?

KR: İyi bir pilotun bugünlerde büyük fark yaratabileceğine inanıyorum. Bu sene gridin birbirine ne kadar yakın olduğuna bakarsak, eğer bir pilot 0.2 saniye hızlı tur atabilirse gridde üst sıraları kazanıyordu. Kazananla kaybeden arasındaki fark bu kadar basit.

- 2009 sezonu, senin Formula 1 kariyerinin 9.sezonuydu. İstediklerini başarabildin mi? Ferrari'deki halefin Alonso, Ferrari'den ayrıldıkran sonra diğer takımlara gitmeyeceğini belirtti. Sen de şapkanı alıp gidecek misin?

KR En büyük rüyamı şampiyon olarak başardım. Elimde rekabet edici bir araç olsaydı başka şampiyonluklar da kazanabilirdim. Durum bu kadar basit. Formula 1'de eğlenceli zaman geçirdim ve hala hırslıyım. Doğru koşullar gerçekleşirse dönmeyi isterim. Kapı açık. Geleceğin neler getireceğini görelim...
  « 1 »
Hızlı Cevap