Beni hatırla
 
Formula 1 Yönetimi FOM, tekrar yayınlar konusunda çok hassas. Kesinlikle bir yarışın, birden fazla kez tekrar yayınlanmasına izin vermiyorlar. Bunun nedeni, ürünün değerinin düşmemesi. yani insanların F1\'i her istediği zaman seyredememesi, ilgiyi artırıyor. Dolayısıyla insanlar, kolay kolay bir daha seyredemeyecekleri için, yarışları kaçırmadan seyretmeye çalışıyorlar. Sanırım pazarlama tekniği açısından doğru bir yaklaşım.

İşte bu sebeple, bir yarışın görüntüsünü illegal yollar dışında bir yerden satın alma veya bulma şansınız yok. Sadece sezon sonu resmi özetlerini DVD olarak edinebilirsiniz. Veya yarışları, bir DVD\'ye kaydetmeniz gerekiyor.

Dİğer konu da CNN-Türk\'ün, yarış tekrarlarını her hafta farklı saatte yapması. Bunun sebebi bir haber kanalı olan CNN\'in, eğlence kanalları gibi haftanın her günü sabit bir yayın akışının olmayışı. Saat başı haber bültenleri dışında, akış genelde gündeme göre değişiyor. Örneğin bir derbi maçı oynandıysa o gün veya Başbakan bir konuşma yaptıysa, daha fazla yayın yapılacağı için F1 tekrarı sarkabiliyor.
Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport