Beni hatırla
 
Cumartesi gününü ve ilk yayınımızı tamamladık. Sabahtan tüm çalışmaları bitirip piste geldim ve 3. antrenmanları dikkatlice izledim. Raikkonen´´in kenara çekişi ilginçti, vites düşüremediğinden bahsetti.

Sıralama yayını, benim açımdan fena geçmedi. Çok hata yapmadım sanırım. Daha önce de bir yerlerde yazmıştım: yayından çıktığın zaman üç aşağı, beş yukarı nasıl bir yayın yaptığını anlıyorsun. Sanırım ilk yayın için çok da kötü değildi anlatımım.

Bu arada F1´i ve yarış anlatmayı çok özlediğimi fark ettim. Yayın öncesi son 3 günü çalışarak geçirmiştim; gerçi tüm detayları veremedim sıralamada, bir kısmı da yarınki yarış yayınına kaldı artık. Birkaç ufak teknik aksaklık yaşanmış olabilir size gelen yayında. Ama bunun TRT´nin yaptığı ilk F1 yayını olduğunu unutmamak lazım. Başka bir ülkeden bağlantı kurup yayın yapmak, düşündüğünüz kadar kolay bir şey değil. Yarınki yayınların daha da iyi ve düzenli olacağına eminim.

Bu arada, uydu yayınının şifrelenmesiyle ilgili açıklama yapalım hemen. Bildiğim kadarıyla F1´in yayın hakları gereği, TRT, bedava olarak izlenen Türksat gibi uydulardan yayını şifrelemek zorunda. Biliyorsunuz benzer uygulamalar, Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonası vs gibi organziasyonlarda da yapılıyor.

Yani TRT yayını kablolu TV, Dijitürk ve D-Smart´tan izlenebilecek. Yani uydu yayınının şifrelenmesi, ticari anlaşma gereğidir. BUnları resmi açıklama olarak TRT adına yapmıyorum, sadece mantığını size izah etmeye çalışıyorum. Bu konuda TRT´ye kızmak, haksızlık olur.

Sıralamada Brawn GP, gerçekten büyük sürpriz yaptı. Sıralamadan sonra, özellikle Hamilton çok bozuktu.

Umarım sezon boyu, bu değişik takımlar da çekişmenin içinde yer alır. Cumartesi için benden bu kadar. Yarın yarıştan sonra da, yazmaya çalışırım.

Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport