Beni hatırla
 
Sıralama turları, pole pozisyonu açısından bir sürprize sahne olmadı. Dün çok hızlı gibi gözükmese de Brawn´´ın polü alacağını, aşağı yukarı herkes tahmin ediyordu (Rosberg dahil). Gerçekten de öyle oldu. Dün çok daha kötü gözüken Toyota´nın ilk çizgiye yerleşmesi çok ilginçti.

McLaren´in Q3´e kalması zor gözüküyordu, kendi demeçleri de bu yöndeydi, öyle de oldu. Herhalde günün sürprizi Massa idi. Eminim Ferrari taraftarları çıkdırmıştır ekran başında. Ama son 3-4 dakikaya kadar Massa 4. sıradaydı ve 0.8 sn falan ilerideydi elenme limitinde. Hatta yayında söyledim, normalde kalır Q2´ye diye, ama kalamadı.

F1´in yeni çağında, Ferrai ve McLaren ortalıkta olmayınca, meydan diğer takımlara kaldı. Vettel beni şaşırtmadı, ilk üçte yer alacağını bekliyordum. Bence yarın yumuşak lastikle kalkacak ve 10´lu turların başında pite girecek.

Biz pistten ayrılırken BMW-Sauber bir itiraz vermişti difüzörler için. Otele gelince reddedildiğini öğrendim, zaten onlar da beklemiyordu bence kabul edilmesini. Buradaki niyet, bu yarışın sonucunun da temyize gitmesini ve gerekirse değiştirilmesini sağlamak.

Yayın kısmında bahsedersek, kendi açımdan fena olmadığını söyleyebilirim. Reklamsız yayının hoşunuza gittiğine eminim. Her zamanki gibi yayından önce dersime çalışmıştım, reklam olmayınca seans araları bilgi aktarmak için çok ideal boşluklar haline geliyor. Özellikle de Hamilton - Trulli olayından ayrıntılarıyla bahsetme şansını yakaladım.

Galiba sonlarda gridi sayarken, bir an için Vettel ve Rubens´i unuttum, ama sonradan düzelttik durumu. Kusura bakmayın artık. Çeviri kısmı, kusursuz olmasa da iyiye yakındı bence. Bitişteyse ufak bir aksaklık oldu sanırım.

Günün haberiyse, sıralama biter bitmez yarım saat içinde, inanılmaz bir sağanağın başlamasıydı. Kırmızı bayrak çıkartabilecek kadar feci bir fırtına geldi ve bir saate yakın sürdü. Yani yarınki yarışın son bölümüyle aşağı yukarı aynı saatten bahsediyorum.

Bakalım yarın Malezya´nın sürprizlerle dolu havası, yarışa na kadar karışacak?

Yayında görüşmek üzere...


Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport