Beni hatırla
 
Sıralama turlarının ardından iki Red Bull´´un arasında, Renault´dan Alonso´nun yer almasını herhalde hiç kimse beklemiyordu. Özellikle Renault´nun dün neredeyse hiç ortalıkta gözükmediğini belirtmiştim. Ama bugün Alonso, yenilenen difüzörüyle beraber (Renault´nun prototipinin hazır olduğu söyleniyordu, ama sanırım bu gerçek çift katmanlı difüzör değil) ortaya çıktı. Gerçi basın demeçlerinde, ´ikincilik gerçekçi bir hedef değil, daha çok 5.´lik 6.lık gibi bir neticeyi hedefliyoruz.´ dedi çifte dünya şampiyonu.

Otomobillerin ağırlıklarının eşit olduğunu varsayarsak, Alonso´nun Vettel´den 3, Webber´den 4 tur daha hafif olduğu ortaya çıkıyor. Her durumda R29´u pitte, R5´lerden önce göreceğiz. Geride kalmış gibi gözüken Brawn GP otomobilleri, Red Bull´lardan neredeyse 15 kilo daha ağır. Yani startta yerlerini kaybetmez ve öndeki grubu takip edebilirlerse, ilk pitlerin ardından ön sıraya oturabilirler.

İlk 10´daki en ağır pilot Hamilton. Uzun bir ilk bölüm İngiliz pilotu bekliyor. İkinci bölümde elenerek bir sürpriz daha yapan Massa, Piquet´den sonra en ağır otomobile sahip. Çok uzun bir ilk bölümle yer kazanmaya çalışacak Ferrari. Kubica´da ayrı bir şok yaşattı herkese.

Yayından bahsedersek, sanırım on-board Vettel turu esnasında yanlışılık beni yayından aldılar ve bu nedenle basın toplantısı tercümesinin bir kısmı güme gitti. Ama onun dışında hata olmadı yayında. Bu arada ilk reklamlarımızı da verdik. Tuvalete gitmek veya çay doldurmak için reklam arayan arkadaşlara selam olsun!

Red Bull, gerçekten de meşhur üçlü difüzör çetesi dışındaki en hızlı otomobil. Şu ana kadar tıpkı Williams gibi otomobilin hızıyla doğru orantılı sonuçlar alamadılar. Yarınki yarışı kazanmak için ciddi bir şansa sahipler.

Ferrari, McLaren, BMW ya da Renault gibi büyük takımlar toparlanıp galibiyet savaşına girişmeden önce, Red Bull, Toyota ve Williams gibi takımların yarış kazanmasını gerçekten çok istiyorum. Bu onların sporda daha uzun vadeli olarak kalmasını sağlayacaktır.

Yarın belki bir Red Bull galibiyeti izleyebiliriz, spor için hiç de fena olmaz bu durum, ne dersiniz?Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport