Beni hatırla
 
Startta Trulli Glock´a geçilmese belki daha fazla şansa sahip olabilirdi. Ancak Button´´ın ekstadan attığı 3 -4 turda eöne geçmesi yarışın tadını kaçırdı aslında. İlk pit-stopun ardından oluşan tabloda Button´´ın yarışı alıp götüreceği belliydi. Böyle durumlarda aklımdan hep şu geçiyor: ´Sevgili seyirciler, zahmet edip yarış sonuna kadar seyretmenize gerek yok, ... pilot yarışı şu anda kazanmış durumda..´ Tabii ki böyle bir şey yapamıyorsunuz.

Vettel´in de galibiyeti zorlama şansı olabilirdi, ama iki bölüm boyunca trafikte kaldı. Sert lastiğe geçen pilotların, sıkıntı yaşadıklarını gördük genel olarak. Toyota´nın orta bölümde sert lastik kullanma taktiği Trulli için çalıştı sayılır, ama Glock adeta ikinci bölümde yok olup gitti. Aynı durum sert lastiği takar takmaz Hamilton´ın da başına geldi.

Brawn GP, herhalde frenlerden dolayı Barrichello´ya üç pit-stop yaptırmıştır. Raikkonen´in aldığı puanlarla Ferrari, tarihin en kötü başlangıcını yapma durumundan kurtulmuş oldu.

Bahreyn´in en büyük hayal kırıklığını üç harfle yazalım: BMW. Alman takımının bu kadar kötü olduğu bir yarışı hatırlamıyorum.

Yayına gelirsek, Çin´e oranla daha başarılı olduğumu düşünüyorum. Bu hafta daha memnunum kendimden yani. Çeviriler de iyi oldu, yayında. Özellikle ilk turları anlatırken büyük keyif aldım. Sonrası da, iş monotonlaşınca bilgi vermekle geçti.

Umarım Limit Yok ve Fırtına Öncesi´ndeki içeriği de beğenmişsinizdir.

Sırada başka bir GP´den önce, Avrupa Ralli Şampiyonası´na dahil İstanbul Rallisi var. Haftaya yapılacak olan ralliyi seyretmek ücretsiz. Detaylı bilgiler www.istanbulrally.org adresinde. Bu yazıyı okuyan herkesi bekleriz yarışa.

Önce rallide, daha sonra da İspanya´´da görüşmek üzere...Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport