Beni hatırla
 
Sıralama turlarının ilk bölümü gerçekten büyük bir sürpriz oldu. Elenen 5 otomobile bakın: 1 McLaren, 2 Toyota ve 2 BMW-Sauber. Hamilton´ın sanki toplanabilecek gibi gözüken bir arkadan kaymanın ardından bariyerlere çarpması kendisine çok fazla yakışmadı bence. Tam kaymayı yakalamışken, arka taraf biraz daha koptu.

İspanya´´da en çok gelişen takımın Ferrari olduğunu görmüştük. Raikkonen, Button´dan kabaca iki turluk eksik benzinle de olsa ilk çizgiye çıkmayı başardı. Button, gerçekten çok iyi bir son tur atmış, çünkü ağırlığı Rubinho ile neredeyse aynı...

Vettel´´in bu kadar hafif olmasına karşın ilk çizgiye çıkamaması da ilginç oldu. Red Bull yeni difüzörün gerçek etkisini görebilmek için İstanbul Park´ı beklemek zorunda. Alonso startın ardından öndekilerle teması kaybetmezse ilk beşi zorlar ilk pitlerin ardından. Ağırlıklara baktığımızda Bourdais, Kubica ve Glock´´Un tek pit-stop yapbilecekleri gözüküyor.

Yayına gelince, tek sıkıntım şaşırtıcı şekilde anlatım odalarındaki görüntü kalitesinin düşük oluşuydu. Ekranlara gelen görüntü çok karlı ve zaman zaman, özlelikle de uzak çekimlerde otomobilleri seçmek zor oluyor. Umarım bu, yarınki yarışta başıma iş açmaz. Çevirilerim fena olmadı ama kusursuz da değildim.

Yarın yarışın monoton geçme ihtimaline karşılık, bu politik karmaşa hikayesini bayağı çalıştım. Aynı İspanya´da olduğu gibi, konuşacak malzeme var yani elimde. Bakalım Monako bize neler getirecek?

Startta görüşürüz....Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport