Beni hatırla
 
Evet arkadaşlar, TRT´nin gündeme düştüğü ilk günlerden bu yana, yetkililerle yaptığım tüm görüşmelerde, sporun yayılabilmesi için bu derginin yeniden hayata döndürülmesinin şart olduğunu söyledim durdum. Sağolsun, başta Ersin Bey olmak üzere TRT yetkilileri bu fikre çok sıcak baktı ve dergiyi çok beğendiler.

Aynı anda, NTV zamanındaki, derginin ilk yazı işleri müdürü sevgili Murat Yığcı´da, kendi ajansı Caretta Reklam vasıtasıyla devreye girdi ve TRT´´nin desteğiyle beraber dergi 1 Haziran´´da ikinci kez hayata geri dönüyor.

Hatırlayacaksınız 2001 sezonunun sonuna doğru da yaklaşık altı aylık bir kesinti yaşanmış, sonra dergi 2002 sezon başından yenidne çıkmıştı. Tabii ki bu gelişme, beni çok mutlu etti. Çünkü iş hayatımın her aşamasında F1 Racing benim için çok özel bir yere sahip oldu. Çalışılan bir mecradan daha çok, tutkuyla bağlı olunan bir şey oldu benim için. Hepimiz gibi ben de dergiden çok şey öğrendim, her çevirisinden ayrı bir tat aldım. Sonra köşe yazma onuruna eriştim.

Dolayısıyla 10. sezonunda olan derginin, hem de 100. sayısıyla hayata geri dönmesi beni çok mutlu etti. Umarım, TRT desteğiyle beraber dergi istenen satış rakamlarına ulaşır ve bir daha kapanmak zorunda kalmaz.

Cumartesi Pazar yayın süresini altı saate çıkaran, web sitesinde F1 için ayrı sayfalar yapan, yeni bir F1 oyunu yaptıran TRT, F1 Racing´´e de destek olarak, bence Formula 1´e verdiği önemi bir kez daha göstermiş oldu. Kurumun gözüne girmek için böyle şeyler yazacak birisi olmadığımı biliyorsunuz artık. Gerçekten de TRT, pek çok kişinin beklediğinden daha büyük bir ağırlık veriyor F1´e ve bu hepimiz için iyi bir haber. Dileyelim bu trend, artarak devam eder.

1 Haziran´da görüşmek üzere....


Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport