Beni hatırla
 
KERS ile Button´´ı zorlayabileceği düşünülüen Raikkonen, hem sert lastikle hem de kirli taraftan kalkınca, Barrichello´´ya geçilmekten kurtulamadı. Aslında yarışın podyumu böylece daha 10. saniyede belirlenmiş oldu.

İlk bölümde, Barrichello´´nun arka lastiklerinin bittiği 4-5 turda, Button bir anda 15 saniye fark yaptı ve bu fark, ona yarışın sonuna kadar yetti. Ferrari, hız olarak bugün Brawn´´dan sonra gelen otomobildi. Bu da takımın iki yarışta, en azından yarım saniye kadar hızlandığını gösteriyor.

Buemi ile Piquet´´nin kazası çok ilginçti. Birbirlerine takılmış vaziyette bariyere kadar geldiler. Vettel´´in taktiği zaten hiçbir işe yaramayacaktı, sıralama turlarında bu kadar geride kalınca. Ama tabii Alman pilot 0 çekip Button 10 puan alınca, bir anda ara daha da açılmış oldu. Button ile Brawn, tam gaz ilerlemeye devam ediyor. Japonya´´daki Honda yetkililerinden intihar eden olmaz umarım.

Yarış gerçekten de çok monotondu. Geçen yılki Monako´´yu adeta mumla aradık. Ben de politik durumdan, yarışın tarihçesinden, Senna´´dan, istatistiklerden bahsetem şansını yakaladım. Yarışın başında bize gelen uluslararası sinyalde sorun vardı. O arada yerel yayın kanlına geçmek zorunda kaldım. Sanırım grid dizilişi bu arada verilmiş olabilir, ben ekranda görememiş oldum. Bunun dışında, en sonda dil sürçmesiyle şimdi şampanya zamanı yerine kupa zamanı dedik. Başka önemli bir hatam olmadı galiba. Çeviri kısmı da dünden daha iyi oldu.

Sıra bizim yarışa geldi. Yayında da söylediğim gibi, Türkiye GP´´sinde sportif ekiple beraber görev başında olacağım. Bütün sene yarış anlatıp, en önemli yarışı anlatamamak aslında biraz üzücü oluyor. Ancak TOSFED ekibiyle beraber olunca, yarışa daha fazla katkı yapabiliyorum. Bu sene de elimizden gelenin en iyisini yapmaya, Türkiye´´ye layık olmaya çalışacağız. Bu noktadan sonra, 7 Haziran saat 17:00´´ye kadar Türkiye GP´´si için nefes alıp yaşayacağız. Siteye çok fazla giremem.

Ama bizim yarışın olduğu hafta sonu yine gün özetlerini yazmaya çalışırım, bu kez yayıncı olarak değil görevli olarak yaşadıklarımızı anlatırım.

Sevgiler...

Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport