Beni hatırla
 
Bugün ekip olarak daha iyi olacağımızı düşünüyordum, öyle de oldu. Sabaha Türkiye Pist Şampiyonası ile başladık. Daha ilk virajda, startın hemen ardından bir kaza yaşandı, ama güvenlik aracına ihtiyaç kalmadan bu otomobilleri kaldırdık.

Formula 1´´in 3. antrenmanı son derece sakin geçti. Müdahale yapmamıza gerek kalmadı. Aynı şey Porsche kupasının sırtalama turları için de geçerliydi. Zaten Porsche´´de, Almanya, İtalya ve İngiltere´´deki Porsche yarışları sebebiyle sadece 13 otomobil var.

Formula 1´´in sıralama turları stresin yüksek olduğu bir seans. İlk bölümün sonunda Piquet, 3. virajda çakıllara gömüldü. Sağ ön fren neredeyse alev aldığı için, bir söndürme yapmamız gerekti. Köpük sıkmayı da biraz abarttık galiba. Bunun dışında herhangi bir sıkıntı yoktu. Daha önceki yarışlarda olduğu gibi performans değerlendirmesi yapamıyorum. Çünkü o gözle yarışı seyredemedim.

GP2, her zaman olduğu gibi en zor seans oldu. Toplam 11 otomobil çeşitli sebeplerle (çoğunlukla da çakıllara gömülerek) kaldı. Hepsini toplamamız gerekti. Üçüncü virajdaki bir iki müdahale dışında, bu zor yarışı başarıyla atlattık. Sekizinci virajda çok tehlikeli bir yerde kalan bir araç nedeniyle güvenlik aracı içeri girdi. Yarışın kalan kısmı daha sakindi.

Günün sonunda davetli olduğum Williams´´daki bir sponsor yemeğine uğradım ve Sör Frank Williams ile biraz sohbet edip foto çektirme şansını yakaladım. Böylece Ron Dennis, Lauda, Stewart gibi efsanelere Williams´´ı da eklemiş oldum arşivimde.

Geriye en büyük gün kaldı. Dört farklı yarışa çıkacağız yarın. Umarım yarın da, bugünkü kadar iyi şeyler yazabilirim. Genelde GP´´den önceki Cumartesi gecesi uyumakta sıkıntı çekiyorum stresten dolayı. Rüyalarımda, kazalar, yanlış verilen startları falan görüyorum. Bakalım bu gece nasıl olacak?

Yarın akşam görüşürüz..Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport