Beni hatırla
 
Pazar sabahı 09:00´da piste vardık. Anlatım odamıza gitmeden önce, bir Senna tişörtü kapmayı unutmadık tabii. Sabah saatlerindeki seyirci sayısı inanılmazdı. Sato´nun start düzlüğünde yapılan röportajını binlerce kişi takip etti. Sato’ya seyirciler tapıyor. Bu arada elamanla sonradan tuvalette karşılaştık. Sırtında ‘No attack, no chance’ yazıyordu. Kamikaze ruhu bu olsa gerek…

Japon seyirciler pit yolu açılınca acaip bir yaygara kopardı. Yarışı Vettel’in alıp götüreceği, daha ilk turun ilk sektöründe ortaya çıktı. Hamilton’ın startı iyiydi. Günün en hızlılarından birisi Trulli’ydi. İtalyan pilot, yarıştan sonra tribünlerin önüne geldi, tellere tırmanıp seyircilere şapkasını attı. Sanki Japon seyircilere veda eder gibi hüzünlüydü. Toyota’nın devam etmesi adında üst üste gelen bu ikincilikler çok iyi oldu. Japonlar, her konudaki çekingenlik ve cinsliklerini burada da sürdürüp, podyum öncesinde seyircilere kapıları açmadı. Böylece podyumu, sadece mekanikerle gazeteciler seyretmiş oldu.

Button, bir kez daha minimum hasarla atlatmayı başardı bir yarışı daha. Vettel’in kazanması, heyecanın Brezilya’ya taşınması açısından harika oldu. Bu arada şu saat itibariyle, Rosberg2in güvenlik aracı periyodundaki turu inceleme altında. Eğer Rosberg’e ceza gelirse Brawn şampiyon olacak.

Yarış gerçekten de sıkıcıydı. Pek çok kişinin uyukladığına eminim ekran başında. Elimden geldiği kadar yayını renklendirmeye çalıştım bilgilerle, ama ortada heyecan adına hiçbir şey yoktu neredeyse. Yayınımdan memnunum, hatırladığım bir hatam yok gibi. Çevirilerim de fena olmadı.

Bugün fazla bir Japon tiyatrosu yaşamadım. Dünkü gibi selam veren ve fotoğrafımızı çeken Japonlar vardı ama, buna zaten alıştık. Bir de üç gündür olduğu gibi saat başı gelip odadaki çöpü kontrol eden teyzemiz gelip gitti hep.

Artık yavaş yavaş dönüş hazırlığına başlayacağız. Dönüşte başı Air China ile 3 saat Pekin, sonrasında 12 saat bekleme ve 11 saat THY İstanbul uçağını içeren kabus gibi bir güzergahım var. Dönünce de hafta sonu, ver elini Dubai. Uçmaya devam
Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport