Beni hatırla
 
Sabah, her zaman olduğu gibi antrenmana yaklaşık iki saat kala piste gittik. Bir yandan son notları toparlarken, bir yandan da antrenmanı izledim. Bugün hava, sanki düne göre daha sıcak gibiydi. Tribünler doğal olarak Cuma´dan daha doluydu, ama geçen seneki o inanılmaz kalabalıktan eser yok ne yazık ki...

Sıralama turlarını incelediğimizde, en büyük hayal kırıklığını Luca Badoer´in yaşadığını görüyoruz. Neredeyse oğlu yaşındaki Alguersuari´den 1.4, Raikkonen´den 2.6 saniye fark yiyen Badoer, bu kadar kötü giderse Massa´nın dönüşü beklenmeden otomobilden inebilir bence. Takımdan ayrılacağına dair söylentiler çıkan Trulli´nin 18.liği de pek iyi olmadı tabii ki. Diğer yeni isim Grosjean, fena bir iş çıkarmadı. Alonso ise son bölüme zor kaldı gerçekten de...

Son bölümün zamanlarına ve benzin yüklerine baktığımızda, en hızlı ismin Barrichello olduğu anlaşılıyor. Rubinho, Q2´nin de en iyi turunu atmıştı. Ancak Hamilton ve Kovalainen´in ilk çizgide yer alması ve KERS ile start alarak muhtemelen yerlerini koruyacak oluşları, Rubens´în yarış kazanma ihtimalini azaltıyor. Bence bu üç pilotta ilk viraja aynı sıralamayla girerse, Hamilton üç turluk benzin dezavantajını kapatacak farkı yaratır ilk bölümde.

Vettel´in de ilk pit-stopların ardından sıra kaybetmesi muhtemel gözüküyor. Aynı ağırlığa sahip Button ve Raikkonen´in starttaki mücadelesi de ilginç olacak. Bu iki pilottan da daha ağır olan Rosberg, ilk pitlerin sonunda en azından birini geçebilir. Yani Button, Raikkonen´e geçilirse işi daha da kötü bir hale gelir. Webber´in deposu dolu, ama muhtemelen trafiğe takılacak. Birkaç puandan daha fazlasını alma ihtimali çok düşük.

Kısacası yıllardır sezon içinde en iyi gelişme kaydeden takım olan McLaren, büyük bir adım daha atmış oldu. Tabii saf performans anlamında Brawn´ın ve Red Bull´un gerisindeler, ama sezona Brawn´ın 2.5 saniye gerisinde başladıklarını unutmamak lazım. Gümüş Oklar´ın gerçekte ne kadar iyi olduğunu önümüzdeki hafta Belçika´da daha iyi anlayabiliriz.

Yayına gelirsek, bu dört haftalık arada yarış anlatmayı gerçekten özlemişim. Çok keyif aldım yayında. Fark ettiğim bir hatam olmadı. Çeviride de Heikki´nin ´finger crossed´ kelimelerini yakaladım, ancak birkaç saniye içinde ´nazar değmesin´ benzeri uygun bir kelime bulamadım ve geç kalmamak için o kısmı atladım. Bunun dışında sorun yoktu.

Sıra geldi yarışa. Umarım Valensiya, bu kez geçen seneki kadar sıkıcı geçmez...
Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport