Beni hatırla
 
Zaman ne kadar çabuk geçiyor. Pek çok bilinmeyenle birlikte Avustralya’ya yola çıkmamız dün gibi, ama aradan tam yedi ay geçmiş. Ve bu yedi ayın yarısında yurtdışındaymışız bugünkü hesaplarıma göre.

Neyse şimdi sezon özeti olayına girmeyeyim. Türkiye’ye, evime, ofisime dönüp biraz sakinleyince böyle uzun bir yazı yazmayı düşünüyorum zaten. Onun için ben klasik bir Pazar günü yazısını yazayım.

Dün akşam Pazar günü çalışmalarımın büyük çoğunluğunu bitirdiğim için, piste yerel saatle 13:00’te yani starttan dört saat önce gittim. Orada son çalışmaları bitirip, baskılarımı alıp, listelerimi hazırladım. Bu arada boşluklarda eğitimler sırasında edindiğim yarıştaki görevlilerle de karşılaşıp muhabbet etme şansım oldu.

Yarışın startı beklendiği gibi oldu. Ama sıralamadaki temposuna bakılarak, Hamilton’ın arayı rahatça açacağını düşünüyordu herkes. Ancak vaziyetin böyle olmadığı 10. turda anlaşıldı. Fren problemi meğerse üçüncü turda başlamış. İngiliz pilot kalınca da, galibiyet çekişmesi izleme şansımız ortadan kalktı. Vettel, adeta gezinerek yarışı kazandı. Ekrana bile gelmedi çoğu zaman. Webber özellikle ikinci bölümde Seb ile olan teması kaybetti.

Günün başarılı isimlerinden birisi yeni dünya şampiyonumuz Jenson Button’dı. Son turda bu kadar agresif olmasını beklemiyordum açıkçası. Heidfeld’in her zamanki gibi gösterişsiz ama istikrarlı yarış temposu, bir bakıma BMW’yi altıncılığa taşımış oldu. Bence Kobayashi, bugünkü sürüşüyle 2010 için iki Toyota’dan birini kapacak. Adam, dünya şampiyonu Button’ın belalısı oldu. Düşünsenize, Toyota ile puan kovalayan bir Japon. Kamui, bu performansıyla Nakajima’nın F1’de kalma şansını da bitirdi bana göre. İki şampiyon Raikkonen ve Alonso’nun ekrana bile gelmemesi acıydı hakikaten de.

Yarışın en komik anı Alguersuari’nin yanlış pite gelişiydi. Resmi bültende kalma sebebini vites kutusu arızası olarak vermişler, ama bence kesin benzin bitti.

Yayından genel anlamda memnunum. Yarışın az ataklı ve sıkıcı geçeceğini tahmin ettiğim için, pek çok konu hazırlamıştım. Neredeyse hepsini anlattım. Hatta çevirim bile iyi oldu. Webber’in karşısında bir ara takıldım tabii, yine kendimi ezik hissettim. Umarım RB6 ile Webber seneye nal toplar. Veya tüm sıralamalarda ya da yarışlarda dördüncü olur 
(İşin şakası tabii ki, şimdi bunu da ciddiye alıp ‘Sen taraf tutamazsın’ vs diyen elemanlar çıkacaktır. Ama bu işin tek çözümü var: gidip birkaç yıl Melbourne’de yaşamam…)

Veda kısmında çalışanları anmayı önceden planlamıştım. Belki hatırlarsınız, 2007 ve 08’de CNN’deyken de çalışan herkesi anmıştım. Sonuçta ben tek anlatsam da, yaptığımız şey bir ekip işi.

Neyse bu kadar gevezelik yeter, sabah 04:00’te kalkıp memlekete kesin dönüş yapacağım. İstanbul’da haberleşiriz.

Sevgiler…

Serhan

Not:
Bana teşekkür eden tüm izleyicilere ortak cevap: yayınlardan mutluysanız ne mutlu bana, ben teşekkür ederim tüm sezon dinlediğiniz için....


Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
1.11.2009 21:22:22
Sevgili Serhan, 2009 sezonunu da bitirdik. Sezon boyunca gerek TRT ekranlarından yaptığınız yayınlarla gerekse siteniz de yazdığınız yorumlarınızla bu sezona da fazlasıyla renk kattınız. Sayenizde bu sezon değişen kuralları, teknik konuları doğru şekilde öğrendik. Hatta padok dedikodularını bile en doğru kişiden doğruladık. Özellikle yarış öncesi Cuma günü yazılarınızda bizi sanki yarışın yapıldığı ülkeye götürdünüz, pisti gezdirdiniz. Aslında size teşekkür etmemiz gereken o kadar çok konu var ki. Ben sözü fazla uzatmadan bu sezon boyu bizim için yaptığınız her şey için teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi bu bir ekip işiydi. Formula 1 yayınlarının bize ulaşmasını sağlayan tüm TRT çalışanlarına da teşekkürler. Onlar sayesinde sizin yayınlarınızı izleyebildik. Biraz canımızı sıkan aksaklıklar oldu ama bunları kendi adıma söyleyeyim anlayışla karşılamaya çalıştım. Mümkün olduğunca eleştiri oklarını çok sivretmedim. Umarım önümüzde ki seneler de yine sizinle birlikte çok daha iyi yayınları izleriz. Son olarak son iki gündür yazdığınız yazılarınızda özellikle Webber konusunda yazdıklarınıza katıla katıla güldüğümü söylemek istiyorum. Yaptığınız her şey için çok teşekkür ediyor ve Mart ayına kadar sitemiz de görüşmek üzere hoşçakalın diyorum. Her zaman dediğimi bir kez daha söylemeden edemeyeceğim. İYİ Kİ VARSINIZ! :L
 
1.11.2009 22:14:13
Hasret +1 Artık bizimde bir idolümüz var Serhan ACAR :)
 
1.11.2009 23:30:59
17 yarışın ardından TRT ye (şuanki yönetim şeklini beyenmesemde sonuçta TRT bizim televizyonumuz yöneticiler gelir geçer) bir teşekkür borçluyuz. İlk başlarda hatta ilk yarışın trtde reklamı bile yoktu ve trt bu işi beceremeyecek hatta bira canlı yayınlamayacaklarını bile düşündüm ama gördüm ki gayet başarılı yayınlara imza attılar başka kanallarda olsa bu sezon 1-2 yarış ve sıralama turunun tamamını izleyemeyebilirdik. size ve ekibinize çok teşekkür ederim.çok başarılısınız. Görüşmek üzere
 
2.11.2009 02:10:57
Çok teşekkürler Serhan bey ve ekibine.. Mart ayını sabırsızlıkla bekliyoruz..
 
2.11.2009 02:36:23
Umarım sezon bitti ama sen ep haberleri özellikle transfer haberlerini burada paylaşırsın. Birde yeni takımlar yeni araçlar. Kendini F1 adamış insan iyiki varsın
 
2.11.2009 09:04:01
yarışın sonuna doğru 3 kişi tur yemiş dikkatini çektimi serhan beyy.......
 
2.11.2009 13:14:16
seni dinlemek bir zevk bizim için...formula 1 dersinde gibi oluyor insan 1 yayında bile çok şey katıyorsun bizlere....iyiki varsın! trtye tabiki teşekkürler ama gerçekten hakedenlere....çünkü okay bey bi teşekkürü hak etmiyor bence...bütün sezon saçmaladı durdu...umarım seneye daha kaliteli ve güzel programlar olur ve okay beyi poyraz veyi ve serhan askeri görmeyiz daha iyi kişiler ve daha bilgili kişiler olur!!!
 
2.11.2009 13:18:44
Evet, bir sezonu bitirdik. Serhan, sana sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Yeni sezonu iple çekiyoruz. Sanırım, yayının sonlarına doğru "...gelecek sezon yeni paketler, yeni programlar..." gibi bişeyden bahsettin, umarım yarış yayınları öncesi ve sonrası daha kaliteli programlar daha bilgili sunucu ve konuklar ile bu işler gerçekleşir, sevgili adaşının programı olan ve alonsoya lokum ikram eden "Limit yok" mesela... bir daha ekrana gelmesin lütfen! :)
 
2.11.2009 14:40:19
Bu sene için geçmiş olsun. Çin, Bahreyn, İtalya ve Brezilya yarışlarında seninle çalışmak çok güzeldi. Gelecek sezon tekrar birlikte güzel işler yapmak dileği ile kendine ve bileğine dikkat et... Menşın insannn!
 
3.11.2009 16:13:49
Sevgili Serhan, sayende gerçekten Formula 1 den eskisinden de daha fazla zevk alıyoruz. Yaptıkların ve güzel anlatımın için tekrar teşekkürler. Sabırsızlıkla bekliyoruz yeni sezonu....
 
20.11.2009 03:32:01
Serhan Acarsız bir F1 düşünemiyorum Emekleriniz için teşekkürler TRTnin sizin bilgi, kültür ve danışmanlığınızdan daha fazla yararlanması dileğiyle
 
lamp83 s-sport