Beni hatırla
 
Türkiye GP’sinde, genelde Cumartesi günleri ekip olarak Cuma’ya göre daha iyi oluyoruz. Herkes yaptığı işe ve görev yerine alışmış oluyor. Genelde işler biraz daha rahat yürüyor. Bu yarışta da durum değişmedi.

Her zamanki gibi ilk seansa yaklaşık iki saat kala pistteydik. Güne GP3’ün sıralama turlarıyla başladık. Yine F1 öncesinde bir seans yapmamız, gayet iyi oldu. Üçüncü antrenmanlardaki en önemli iki olay gaz problemi yaşayan Webber’i ve sekizinci virajda lastik patlatan Hamilton’ı sarı bayraklarla beraber pite kadar taşımamız oldu. Hamilton’ın motoru çalıştığı için, FIA itilerek çakıllardan kurtarılmasını istedi.

F1’den sonra Porsche GT3 kupasının ve hafta sonunun ilk yarışını yaptı. Startı temiz olan yarış, Porsche standartlarına göre olaysız geçti. Devamında hafta sonunun en çok seyredilen ikinci seansı, F1’in sıralama turlarına sıra geldi. Q2’nin sonunda Alguersuari yol üstünde kaldı ve kendisini iterek içeri aldık Q3 başlamadan önce. Son bölümün en büyük olayı ise Schumacher’in spini oldu. Tam o esnada Mercedes’in telsizi açıktı kulağımda, bol bol biiiip sesi duyduğumu söyleyebilirim. O bölgedeki seyirciler için harika bir fotoğraf fırsatı oldu Schumacher’in uçuşu.

Bu arada, daha önceki yıllarda olduğu gibi yine takımların profesyonelliğine hayran oldum. Pilotlar pitten çıktığı zaman, o tur boyunca sürekli önünde ve arkasında kim olduğu, kimlerin zaman turunda kimlerin piste çıkış turunda olduğu, son sektörde ne kadar bir fark yaratması gerektiği söyleniyor. Tabii tüm bunların dışında, otomobille ilgili bir sürü ayarı yapması da isteniyor pilottan. Özellikle önümdeki dijital haritadan Q3’te otomobillerin piste nasıl dağıtıldığını çok net gördüm. Neredeyse her virajda bir otomobil vardı. Herkes trafik ayarlamasını harika bir şekilde yaptı.

F1’den sonra, GP2’nin yarışını yaptık. Uzun yıllar sonra ilk defa temiz bir start adlını GP2’de. Yarışta iki ayrı müdahalede, biraz daha hızlı olabilirdik. Sonrasında ufak bir iç toplantı ile, operasyonu biraz daha hızlandırdık. GP3 yarışında, daha iyiydik GP2’ye oranla.

Günün sonunda Güvenlik Aracı’nın attığı turlarla, pistteki aktivite sona erdi. Genel anlamda, büyük gün, 6. Türkiye Grand Prix’i için hazır olduğumuzu söyleyebiliriz. Hava açık olacak. dualarınız bizimle olsun.


Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
30.05.2010 12:37:37
Serhan abi sana ve orada bütün çalışanlara kolay gelsin dualarımız sizinle inşallah kazasız belasız atlatırız bu yarışıda
 
30.05.2010 14:01:36
İnşaallah temiz bir startla başlayıp güzel bir yarış olur. Allah yardımcınız olsun....
 
lamp83 s-sport