Beni hatırla
 

İş hayatımın ikinci bölümüne, Türkiye’nin önde gelen aydınlatma firmalarından Lamp 83’te başlıyorum.

Temmuz ayı sonunda biten 13 yıllık TOSFED döneminin ardından geçen sürede, sakin ama kararlı bir şekilde yaklaşık iki ay boyunca iş aradım. Bu dönemde, işten çıkarıldığımı duyurmamın ertesi günü, dört ayrı yerden iş teklifi aldım. Yine aynı süreç içinde 15 civarı firma ile iş görüşmesi yaptım; her gittiğim yerden yapabileceğim işler, olasılıklar, imkanlar vb konularda fikir ve veri topladım.

Ama her şeyin ötesinde, daha önce olduğu gibi huzur içinde çalışabileceğim, kendimi işime adayabileceğim ve uzun soluklu bir çalışma yakalayabileceğim bir ortamı aradım. Kısacası yaşım itibariyle, belki de ancak son vagonunu yakalayabileceğim yeni treni, çok doğru seçmem gerekiyordu.

Lamp 83 yönetiminin bana yaptığı iş teklifinde, Satış Grubu içinde tüm bu saydığım kriterleri barındıran, kendimi ve kariyerimi geliştirebileceğim önemli bir fırsatı yakalayacağımı gördüm ve gönül rahatlığıyla bu teklifi kabul ederek, belki de özüme, mühendisliğe geri döndüm. Belki biliyorsunuzdur, ben aslında elektrik mühendisiyim. Üniversiteden mezun olduktan hemen sonra girdiğim otomobil sporları dünyasında uzun yıllar boyunca keyifle çalıştım; ancak artık yeni bir start almanın zamanı geldi.

Şimdi, bir bakıma eğitimini aldığım sektörde yeni bir başlangıç yapıyorum. Otomobil sporları hobim olarak kalmaya devam edecek elbette. Formula 1 anlatımı işim ise aynen devam ediyor; 2014’te de mikrofon başında olacağım inşallah.

Bu dönemde bana iş teklif eden, yardım öneren, fikir veren, arayıp halimi hatırımı soran, benim için çözüm arayan ve 13 senedir boşa kürek çekmediğimi gösteren herkese içten teşekkürlerimi sunuyorum. Onlar kendilerini gayet iyi biliyor.

Aynen bundan önce olduğu gibi, 50 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Lamp 83’te de, bana sunulan fırsat ve imkanların hakkını verebilmek için özveri, disiplin ve iş ahlakı çerçevesinde mesai harcayarak, bana güvenenlerin yüzünü kara çıkarmamaya çalışacağım. Allah utandırmasın… 

Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
20.11.2013 14:18:30
Severek yaptıktan sonra başarılı olmamak için bir neden yok.Umarım asıl mesleğini seviyorsundur, ben pek sevemedim de...
 
22.11.2013 13:28:05
Lamp 83 eğer sizin sunumlarınızdan bizi mahrum ederse iki elimiz yakasında olur. :)) Sizin adınıza çok sevindim. Bencilce olacak ama gene de bizleri ihmal etmeyin.
 
25.11.2013 21:45:43
Serhan abi Seni çok seviyorum Senin degerini bilmeyenler bilmeyenler utansın...Yeni iş hayattında başarılar.Elimizden birşey gelir gelmez onu bilemiyorumda Her zaman yanında seni seven fanların var...iyi çalışmalar...
 
lamp83 s-sport