Beni hatırla
 

FIA’nın 2014 sezonu için koyduğuı bazı komik kuralları yankıları sürüyor. Sosyal medyayı en eğlenceli şekilde kullanan Lotus takımının yaptığı muhteşem ‘2014’in yeni kuralları’ listesini görünce, zaman ayırıp, bu listeyi çevirip sizinle paylaşmak istedim:

1.       Roscoe adında köpeği olan pilotlar, haftanın sadece çift günlerinde yapılan yarışlarda gridin en arkasından start alacak. Bu kural Nisan ayında geçerli değildir. (Hamilton’dan bahsediyor)

2.       Sıralamam turlarının olduğu gün doğum günün kutlayan pilotlara otomatik olarak pole pozisyonu, 10 şampiyona puanı ve Ferrari garaj turu hediye edilecek.

3.       Basın toplantısında ‘for sure’ (kesinlikle) kelimesini kullanan pilotlar, her seferinde tokatlanacak. (Massa’dan bahsediyor)

4.       Yarıştan sonra donut yapan pilotlar, yaptığı donut sayısı kadar donutı yarıştan sonraki basın toplantısı esnasında yemek zorundadır.

5.       Saç stilini değiştirmek isteyen pilotlar, en az üç gün öncesinden tüm takımlara haber vermek zorundadır. Duruma göre handikap ağırlığı uygulanabilir.

6.       2013’ten sonra ‘komik’ hashtagler kullanan takımlar ‘illegal eğlence’ ürettikleri için ağır para cezasına çarptırılacak. (Lotus’tan bahsediyor)

7.       Pit duvarından telsizde hakarete maruz kalan pilotlar, pit duvarına daha ağır hakaret etmek zorundadır. (Raikkonen’den bahsediyor)

8.       Tüm pilot menajerleri sezon boyunca yapılacak bir yarış hafta sonu boyunca, gerçeği, yalnızca gerçeği söylemek zorunda kalacaktır.

9.       Sezonun en çirkin otomobilini tasarlayan takımın puanlarının %15’i, sene sonunda silinecektir.

10.   Bir Hollywood yıldızını garajında ağırlayan takım, bir sonraki yarışta o televizyon yıldızıyla yarışa katılmak zorundadır.

11.   Kadrosunda daha önce  ‘teknik direktör’ unvanını taşımış dörtten fazla personeli olan takımlar, bu seneki otomobillerini Lego kullanarak tasarlamak zorundadır. (Mercedes’ten bahsediyor)

12.   Yönetmeliklerdeki boşlukları kullanacak bir şey icat eden takımlar, sadece ‘Stingray 2000 Optimizeri’ gibi havalı bir isim takmaları halinde, bu icatları kullanabilecektir. (Lotus’tan bahsediyor)

13.   Şampiyona puanları ‘ kağıt, taş, makas’ oyunu veya kafes dövüşü sonuçlarına göre dağıtılacaktır.

14.   Sürücülerin kendi aralarındaki anlaşmazlıkları, bir şişe şarap eşliğinde Taki Inoue karara bağlayacaktır.

15.   Sene öncesi testlere katılmayan takımlar, şampiyonaya puan vermeyen 2014 Kore GP’sinde kendi aralarında yarışmak zorundadır.

16.   Bir yarışı iki tekerlekle bitirebilen pilotlar, iki kat puan alacaktır.

17.   Sebastian Vettel adını taşıyan tüm pilotlar, yarış sırasındaki pit-stopları, mekaniker kullanmadan kendi başına yapmak zorundadır.

18.   Sebastian Vettel’i mağlup eden herhangi bir pilot, barda iki kat daha fazla içki içme hakkına sahiptir. 


Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
12.12.2013 08:26:16
Lotus`u bu yüzden seviyorum heralde...
 
lamp83 s-sport