Beni hatırla
 
Bu taraf tutma hususunda, herkesi memnun etmek mümkün değil. Açıkçası içim rahat, ne Hamilton kazanınca deli gibi seviniyorum, ne Raikkonen podyuma çıkınca havalara uçuyorum.

Tabii ki, herkes gibi sürüşünü veya karakterini beğendiğim pilotlar var. Ama bunu F1 ile ilgili olarak yaptığım işlere (yayın, yazılar veya Türkiye GP\'sindeki görevim) yansıtmadığımı düşünüyorum.

Hiçbir pilota karşı ön yargım yok. İnsanlar genelde pilot veya takım tuttukları için, anlatıcının da mutlaka bir tarafı tuttuğuna inanıyorlar ve kendilerine ters gelen en ufak bir laf ya da yorumda hemen damgayı yapıştırıyorlar. Ben aynı yarış yayınından sonra bazıları tarafından Raikkonen\'ci bazıları tarafından da Hamılton\'cı olarak eleştiriliyorsam, demek ki tarafsız kalmayı başarabiliyorum. Hatta aynı yarış yayınında kimisi Schumacher taraftarı, kimisi Schumacher düşmanı ilan edebiliyor anlatıcıları.

Aynı anda iki rakibi birden tutamayacağıma göre, bu, işimi mümkün olduğunca tarafsız yaptığımı gösteriyor bana göre.

Nedense, McLaren\'in başarısız olduğu bir yarıştan sonra Ferrari\'ci, Ferrari\'nin ortalıkta gözükmediği bir yarıştan sonra McLaren\'ci ilan ediliyorum.

Ferrari\'nin kazandığı bir yarışta, asla bir kişi çıkıp da Sen McLaren\'i tutuyorsundemiyor. Veya bunun tam tersi de geçerli. Neyse, sizinle sık sık paylaştığım gibi bu konuda içim rahat.

Sezon sonunda Hamilton dünya şampiyonu olursa, bu durumu bağıra bağıra anlattığımda da McLaren taraftarı olduğum söylenecek. Ben en iyisi bir başlık açıp, McLaren ve Ferrari\'yi tuttuğuma dair gelen yorumları yayınlayayım ve herkes görsün ne kadar birbirine yakın sayıda yorum geldiğini. Neyse, ben takılmıyorum artık bu taraf tutma işini. Herkes, tuttuğu pilot veya takıma göre dinliyor çünkü yayını.

Ben, F1\'i spor olarak seviyorum ve fanatizm olmadan sporun, hızın, yarışın, rekabetin tadının daha fazla çıktığına inanıyorum.

Ayrıca tüm bunların ardından, ben gerçekten Raikkonen veya Hamilton\'ı tutsam ve bunu ilan etsem, sizce seyirciler bundan sonraki yayından keyif alır mı?

Fenerli olduğunu ilan eden bir spikerin anlattığı Galatasaray maçına, izleyiciler hangi gözle bakarlar?

Benim \'bunu tutuyorum\' dememle oluşacak tepiyi hayal edebiliyor musunuz?

Senna, Alesi ve Hakkinen dışındaki hiçbir pilota hayranlık duymadım, yarış anlattığım sürece de kimseyi tutmam....

Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport