Beni hatırla
 

Bernie Ecclestone’un hafta içinde ‘The Independent’ gazetesine verdiği uzun röportajdan, önemli (ve bazıları çok şaşırtıcı) yorumlarını bir araya getirdim. Bakın Bay E’nin F1’e ve dünyaya bakışı nasıl?

1) Çifte puan sistemi için: Seneye çifte puanı ne yapacağız bilmiyorum, ben takımlara son 3 yarış çifte puan olsun dedim, ama onlar birer tane kahrolası aptal olduğu için kabul etmediler. Bunların hepsi mekaniker. Sadece kısa vadede kendi takımlarını düşünüyor.

2) Sosyal medya ve gençler için: Tweeter Facebook vb saçmalıklarla ilgilenmiyorum. Bir değeri yok.   Yeni jenerasyon, 15-16 yaşındaki çocuklar ne istediklerini bilmiyorlar. Gençler önüne çıkan markalarla ilgilenmiyor. Rolex’i görseler bile alamazlar ki? UBS bankayı görseler bile hesap açacak paraları yok.

Ayrıca gençler bugün F1 seyretseler bile 40 yaşına geldiğinde seyredecekler mi? Gençlere ne satabilirsiniz ki? Ben gençler yerine, 70 yaşında cebinde parası olan birini tercih ederim.  

3) Fanların pilotlarla buluşması hakkında: Fanları pilotlarla nasıl buluşturacaksınız, kız arkadaşlarıyla buluşmaya bile gitmiyorlar?   Dünya artık çok değişti.  

4) Batan takımlar hakkında: Caterham ve Marussia’yı kimse özlemeyecek, batmasalar haber de olamazlardı. Bize Ferrari gibi takımlar lazım. Takımlar finansal açıdan sorun yaşamak zorunda değil. Onlar da o kadar çok para harcamasınlar... Hayatta her şey aynı değil mi zaten, kadınlar ve kredi kartları gibi… Aynı problem!

5) F1’in nasıl bu kadar büyüdüğü hakkında: Biz doğru zamanda doğru yerde olacak kadar şanslıydık. Sporun küresel olacağını hiç düşünmemiştim. Her şey rayına oturdu ve kendi kendine oldu.  

6) F1 eğlence midir?: Eğlence insanların görmek istediği şeydir. Bana bu akşam harika bir bale gösterisine gidelim deseniz hayır derim. O kızlar neden parmak ucunda dans ediyor anlayamıyorum? Neden daha uzun boylu kızları bulmuyorlar? Daha kolay olurdu.  


Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
23.11.2014 07:50:01
Bi git de kurtulalım artık, eskiden sıralama turlarını bile kaçırınca hayıflandığım f1, şu anda yarış kaçırsam bile umrumda olmayan bir duruma geldi..
 
30.11.2014 03:30:03
formula 1 hız adrenalin heyecan zeka demektir. bu adamın ne vücudu hızı adrenalini heyecanı kaldırabilir ne de zekası beyni bunları idrak etmeye yetebilir. 22 yaşındayım ve 70 yaşına gelsemde formula 1`i seyrederim. 70 yaşında paralı biri olsam ve sen beni tercih etsen ben senin olduğun işe zaten girmem.
 
lamp83 s-sport