Beni hatırla
 

Sevgili dostlar,

Bahreyn GP’sinin antrenman ve sıralama turlarının canlı yayınlanmaması ile ilgili olarak tepkilerinizi anlıyorum ve size hak veriyorum. Bu kadar uzun zamandır F1 sunuculuğu yapınca, seyircinin genelinin, sizlerin hangi durumda, neye nasıl ne tepki vereceğinizi de gayet iyi biliyorum.

Premier Lig maçları ile çakışması halinde, F1 yayınlarının canlı verilemeyeceğini öğrendiğim ilk gün (ki S Sport kanalı ile yaptığım daha ilk görüşmeydi bu, daha kanal faaliyete geçmemişti bile), ortaya çıkacak sonucun ve tepkilerin böyle olacağını, daha sezon başlamadan evvel yetkililere ilettim. Yarış canlı yayınının, S Sport’ta olmasa da bir şekilde dijital platformların başka kanallarında yayınlanması fikri sizce kimden çıkmış olabilir?

Antrenman ve sıralama turlarında sizlere cevap vermememi, ‘kaçmak olarak yorumlayanlar’ olmuş. Neden ve kimden kaçayım arkadaşlar? Yanlış ve eksik bir şey mi yaptım? Kaldı ki böyle yapsam bile, kaçmak kime, neye yarar? Ben yanlış bir şey yaptığım zaman, bunu ortaya koyup muhatabımdan özür dileyecek kadar kendimle barışığım; ki canlı yayınlarda daha önce defalarca seyirciden özür dilemişimdir. Sizlerden gelen duygusal tepkiler ile makul ve mantıklı tepkileri ayırabilecek kadar uzun süredir bu işi yapıyorum. Dolayısıyla bu kısma takılmamakla beraber, bir açıklama yapmak istedim.

Bugün bir devlet büyüğümüzün İstanbul’da bir yerden diğerine geçişi nedeniyle TEM’in kapatılması üzerine, 45 dakika boyunca TEM’de aynı yerde bekledikten sonra, çok yüksek süratlerde otomobil kullanarak ve gerçekten kanala koşarak girerek antrenmana iki dakika kala içeri girebildim. Bırakın bir şeyler yazmayı, mikrofonu kafama takmaya bile zaman kalmamıştı neredeyse. Ama yine de antrenmanı ve sıralamayı canlı olarak seslendirdim. Siz banttan seyredecek olsanız bile, ben size aynı heyecanla anlatılmış bir seans izletmek istedim.

Sıralama turlarında belki ‘internetten sonucu internetten öğrenmeyip akşam bant yayını izleyecekler olabilir’ diye düşünerek de kasten tweet atmadım.

Televizyon kanalları da, tıpkı diğer ticari işletmeler gibi bazen hoşa gitmeyebilecek bir takım kararlar almak, bir seçim yapmak zorunda kalırlar; bu kararların artı - eksilerini tartarlar ve sonuçta bir takım ticari parametrelere göre en uygun olacak şekilde bir karara varırlar. Bugünkü bant yayın kararı da, işte böyle bir seçimin sonunda alındı. Eminim, verilen kararın sonuçları da artı ve eksi olarak değerlendirilecektir. 

Günün sonunda haklı tepkileriniz, zaten herkes tarafından görüldü. Buna rağmen ben de, gerekli girişimleri yapacağım. Babamın çok güzel bir lafı vardır. ‘Evlat, umut kalacağına emek kalsın’ der hep. Ben de her şeyin olabilen en iyi şekilde yapılabilmesi, sizlere her yayının en çok hoşunuza gidecek şekilde ulaştırılması için gerekli emek vermeye devam ederek, kanal yetkilileri ile konuşacağım.

Özetle sizi anlıyorum, neler düşünüp hissedeceğinizi gayet iyi biliyorum ve her zaman bunu bilerek, buna göre hareket ediyorum.

Bahreyn GP’sinin startında görüşmek üzere…


Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
15.04.2017 19:46:59
Teşekkürler.
 
15.04.2017 19:52:03
her zaman , ama her zaman saygı duyulacak bir abi oldun. Sıralama turlarında belki ‘internetten sonucu internetten öğrenmeyip akşam bant yayını izleyecekler olabilir’ diye düşünerek de kasten tweet atmadım. şunu okuyunca gerçekten çok duygulandım. Neden diyecek olursanız ; bu benim prensibim , eğer iş güç veya bir sebepten dolayı canlı izleyemediysem , kesinlikle sosyal medyadan uzak kalacak sonucu kesinlikle öğrenmeden tekrar yarışı izliyorum. o yüzden bugün her zaman ki gibi yine saygı duyuyorum üstad gerçekten çok güzel bir insansın. olumsuz haksız kırıcı yorumlara takılmazsın biliyorum , o arkadaşlarda anlayacaklardır elbet senin elinde olmayan bişey olduğunu.. Gerçekten çok teşekkür ediyorum kendi adıma. Allah senden razı olsun , herşey gönlünce olsun üstad. Saygı Sevgi ile Bursa`dan Selamlar...
 
15.04.2017 20:00:05
Usta seni bilen senden yana herhangi bir ters dusuncesi zaten olamaz o sozleri sarf edenleri de dedigin gibi takmaya gerek yok. Ama s sport f1 olayini baska kanallar vererek bunu yapmamali yazidan anladigim kadariyla bunada sen vesile olmussun. F1 i s sport maclari diger kanallar yayinlamali cunku zaten s sport kurulmadan once premier lig maclarini bein sport ve smart spor kanallari veriyordu. Bu kanallar zaten daha cok futbol uzerine kurulu ve futbol seyiricisi bu kanallari takip ediyor. Bu yuzden f1 i bu kanallarin yayinlamasi mantikli degil lutfen bunu s sport kanal yoneticilerine izah et. Onlarda f1 izleyicisine uvey evlat muamelesi yapmasinlar. Sonucta f1 ortalama iki haftada bir yayinlanan bir etkinlik fakat premier lig her hafta ve haftada 5-6 mac veriliyor bir zahmet f1 ile cakisan maclari ya bu kanallara kaydirsinlar yada banttan versinler o saatte cakisan maclari canli vermezlerse cokta bisey kaybetmezler kimsede bizim f1 icin gosterdigimiz tepkiyi neden premier ligde ki xxx macini vermediniz diye boyle bir tepki gosterme tenezzulunde bulunmaz.
 
15.04.2017 20:24:13
Sevgili Serhan, senin işine duyduğun saygı kadar biz de (en azından ben de) sana ve yaptığın işe saygı duyuyoruz. Verdiğin ya da aldırmaya çalıştığın kararlarda hep bizi (F1 fanlarını) düşündüğünü zaten yıllardan beri biliyorduk. Bugün sana tepki gösteren arkadaşlarımızın sonunda seni anlayacaklarından eminim. Şunu da sevinerek belirteyim ki sonuçları internetten öğrenmeyip saatini heyecanla bekleyenlerdenim. Aynen devam...
 
lamp83 s-sport