Beni hatırla
 
Asla ‘ben nasıl olsa bu işi biliyorum’ gibi bir düşünceye kapılmıyorum ve izleyiciye olan saygımdan dolayı, sporu çok sevmemden dolayı, sportif, teknik, magazinsel haberlerin tamamını okumaya çalışıyorum. Aslında benim için haftanın en keyifli saatleri, yayında olduğum saatler oluyor.

Takımların basın bültenlerini okuyorum; önemli web sitelerindeki otoritelerin yorumlarını okuyorum; zaman bulursam bir önceki senenin yarışını seyrediyorum; araç üstünden bir tur videosu yakalayıp pisti çalışıyorum; puan durumu ve istatistik sayfalarımı güncelliyorum; ilginç bilgileri ve notları yakalamaya çalışıyorum; özellikle istatistik anlamında ilginç rakamları bulmaya çalışıyorum.

Toplamda 3 saatlik bir hafta sonu F1 yayını için, 12-13 saat çalıştığım oluyor dolayısıyla; ortalama 140-150 sayfa İngilizce doküman okuyorum. Kısacası hafta sonu Grand Prix ile yatıp, Grand Prix ile kalkıyorum.

Ayrıca yarıştan sonra Pazartesi günleri internetteki web sitelerini, F1 forumlarını dolaşıp, insanların yorumlarına bakıyorum. Acaba yanlış bir şey söylemiş miyim, seyircinin hoşuna gitmeyen bir şeyler olmuş mu, hata yapmış mıyım gibi soruların cevaplarını arıyorum.

Bir de vakit bulursam kendi yayınımı izleyip, iyi veya kötü olduğum yerleri çıkarıyorum. Aynı şekilde özellikle olaylı yarışların veya olan bir kazanın ITV anlatımına çalışıyorum; acaba onlar nasıl anlatmış, ben nasıl anlatmışım diye….
Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport