Beni hatırla
 
Dünyanın ve motorsporlarının en prestijli organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) sekizinci ayağı Türkiye Rallisi için FIA onaylı kayıt listesi açıklandı. Toplam 76 kayıtın yer aldığı ve 30 değişik ülkeden sporcunun bulunduğu 5’inci Türkiye Rallisi kayıt listesinde birbirinden tecrübeli isimler dikkat çekiyor.

2008 sezonunda 8 ayaktan oluşan Seri Üretim Araçlar Dünya Ralli Şampiyonası’nın (P-WRC) da dördüncü ayağının koşulacağı 5’inci Türkiye Rallisi 23 P-WRC yarışmacı kaydıyla başka bir heyecana daha sahne olacak.

Dünya Otomobil Federasyonu tarafından alına karar doğrultusunda her iki sendene 1 yapılacak olan Türkiye Rallisini izlemek isteyenler için tüm bilgiler resmi web sitesi www.wrcturkey.com dan alınabilir.

Start Seromonisi 12 Haziran Perşembe günü saat 17:30-21:00 arasında Akdeniz üniversitesi içinde yer alan çift kalkışlı özel seyirci etabında gerçekleştirilecek.
Organizasyonun en önemli bölümlerinden birisi olan 1.inci Antalya etabında tüm hızlı pilotları yan yana verdikleri mücadele ile izleme şansını kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Seyirciler için seçenekler ücretsiz doğal tribünler, biletixlerden temin edilebilecek olan 10 euro karşılığında koltuklu tribünler, yemekli özel guruplar tercihleri gibi farklı seçenekler bulunmaktadır.

Start seramonisini kaçıranlar için Antalya Çift kalkışlı özel seyirci etabı 14 Haziran Cumartesi akşamı seçeneği iyi bir alternatif oluşturmaktadır. Saat 19:00-21:00 arasında bu muhteşem mücadeleye çok yakından tanık olabileceksiniz.

Kemer ilçesinde kurulan Pirelli servis alanı ise bu teknolojik araçlara verilen mekanik desteği izlemek için özel hazırlanmış bir teknoloji dünyasının açık fuar alanı gibi sizleri 11 -15 Haziran tarihleri arasında beklemektedir. Değişik aktiviteler ve sürprizlerle dolu bu alanda yarışın finişini izlemek için 15 haziran Pazar günü saat 14:30 da olmanız lazım. Bu alana giriş ücretsizdir.

Etaplardaki mücadeleyi izlemek için seyirci noktaları ve alanları için yönlendirmeler yapılmıştır. Sizlere dağıtılacak harita ve dergiler ile kendi aracınızı kullanarak ulaşmanız mümkündür. Tüm seyirci alanları ücretsizdir.

Özellikle seyirciler için hazırlanan ve her yıl farklı olarak tasarlanan FORD kumluca seyirci alanı Cuma ve cumartesi günleri tüm seyircilerimiz için önerdiğimiz bir alternatiftir. Silyon ve Kumluca etaplarının finiş noktasına yakın bu alana ulaşımınız asfalt yoldan olup, seyirci otoparkından sonra en az yürüyerek ulaştığınız bir noktadır.

Cumartesi günü yarışı etaplardan izlemek isteyenler için ise Kemer etabında yer alan seyirci noktasını önermekteyiz. Aynı gün iki kez geçilecek olan bu alan ise her sene olduğu gibi çok sayıda seyirciyi ağırlamaya hazırdır. Bu alana ulaşırken TOROS dağlarının muhteşem doğasını kesme boğazının farklı yapısını yaşayarak zevkli bir yolculuk yapacağınızı da bilgilendirmeliyiz.
Seyirci alanlarına gitmek istiyorum ve bu alanlarda catering ve benzeri alternatiflerden yararlanmak istiyorum ve aracım yok derseniz organizasyonun ücretli hospitality paketlerinden yararlanmak için www.wrcturkey.com adresinden bilgi alabilirsiniz. Özellikle guruplar için aynı şirkette çalışanlar için tur paketi şeklinde konaklamalı ve konaklamasız olarak hazırlanan bu programları önermekteyiz. Tel: 021624651155 info@tosfed.org.tr

2010 yılına kadar özleyeceğimiz bu muhteşem organizasyonda SUBARU, FORD, CITROEN, SUZUKİ WRC araçlarını görmek ve dünyanın en hızlı pilotları ile tanışmak istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın. Sizlerle Antalya’da buluşmak üzere………
Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport