Beni hatırla
 
Sıralama turlarının sonunda, bütün sahne McLaren\´in 1-2 zaferi için kurulmuştu. Ama bu hafta sonunun yıldızı Massa oldu bence.

Önce müthiş bir startla öne fırladı, ilk bölümde harika bir tempo tutturdu, araalrında sadece bir tur depor farkı olduğu düşünülürse Massa gayet hızlıydı. İkinci pit sonrasında farkı beş saniyeye kadar çıkardı, Lewis muhtemelen 2-3 tur geç girecekti pite, ama bence lastiği patlamasa bile Massa´yı geçemeyecekti.

Hamilton´da geriye düşünce, galibiyet mücadelesinde tek kaldı Massa. Açıkçası, bu kadar kısa bir süre kala, bu kadar üstün bir performansın ardından yazık oldu. Ron Dennis, sık sık der: ´Birinci olmak için, önce finişe ulaşmanız gerekir´ diye. McLaren´in basın bülteninde Dennis ile Norbert Haug bile Massa için üzüldüklerini belirtmişler (gayet centilmecen bir davranış bence)...

Ben de Massa için üzüldüğümü söyledim gayet rahat bir şekilde...Ama aynı cümleyi daha fanatik taraftarları olan Hamilton veya Raikkonen için söyleseydim, direk taraf tutuyor tepkisi gelirdi. Ancak Massa için herhalde herkes üzülmüştür...

Kovalainen, böylece hayatının hediyesini almış oldu. Hafta sonunun en iyilerinden birisi de Timo Glock\´tu. Almanya´daki kaza ve sonrasında yaşadığı zehirlenmenin ardından, içinde şans faktörü olmayan bir performansla podyuma çıkabilmek gerçekten büyük bir başarı.

Raikkonen, Alonso´dan kurtulduktan sonra gerçek hızını gösterdi. Sağlam performanslardan birisi de Piquet\´den geldi.

Hamilton, kazanmak için çıktığı yarışta, lastik patlatmasına rağmen liderlikteki farkı açarak ayrıldığı için seviniyor olmalı...

Yayına gelince, benim açımdan iyi bir yayın oldu. Macaristan sıkıcı geçer diye, pek çok konu hazırlamıştım. Aslında son bölümde detaylı bir KERS dosyası anlatacaktım, ama önce Raikkonen´in atağı sonra da Massa´nın motor patlatmasıyla, bir fırsat kalmadı..

Çeviri de genel olarak iyi oldu.. Aklıma sonradan Hill´in son turda kaybettiği Macaristan 97 geldi, ama biraz geç oldu tabii.

Şimdi üç haftalık yaz arası ve sonra da yepyeni bir yarış Valencia...

Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport