Beni hatırla
 
Ne yarıştı öyle değil mi?

Önce Raikkonen´in harika startı, sonrasında ilk turda Massa ile neredeyse temas yaşamaları düzlükte, daha sonra da Hamilton´ın yarım spininin ardından liderlik için yaptığı atak..

Gerçekten harikaydı. Sonrasında, yağmur gelmeden önce de pek çok atak gördük kuru zeminde. Kovalainen´in cezası ve geriye düşmesi yarışa keyif kattı.

Açıkçası Raikkonen, yağmur başlayana kadar yarışı kontrol altında tutmasıyla, buradaki üst üste dördüncü zaferi hak etmişti.

Yağmur bastırdıktan sonrası da harikaydı. Önce son şikandaki atak, Lewis´in şikanı kestikten sonra düzlükte rakibine geçilmesi, hemen ardından gelen atak, ilk virajda yaşanan temas, aynı turun için ikisinin birden pist dışına çıkması, Rosberg´in iki pilota birden kabusu yaşattığı an, Hamilton´ın çimenden yola geri dönerken Raikkonen´in spini ve en sonunda da duvara çarpması...

Art arda bu kadar olayı yazmak bile zor oldu hakikaten. Ama anlatırken büyük keyif aldım.

Hamilton-Raikkonen kapışmasında, Hamilton sadece liderliği verecek kadar yavaşlayıp, hemen atağa kalkarak bence kendisi için doğru olanı yaptı. Haksız kazandığı liderliği geri verdi, ama hemen geçiş yapabilecek kadar az bir farkla. Takımlar bu tür denemeleri hep yaparlar, kuralları delmek değil, kuralları esnetmek denir hatta...

Bakalım ceza gelecek mi? Karar vermek çok zor, ama bence bu esnetme kuralları delmeden yapıldı. Yani Hamilton ceza almamalı.

Gelelim yayına. Yayının başlarında live timing gidince, tur zamanlarından mahrum kaldım ve ekrandaki farklardan başika bir bilgi alamadım. Bu da beni çok huzursuz etti yayın esnasında, yayına yansıtmamaya çalışsam da ilk 2/3´ten büyük bir keyif alamadım. Bunu ne kadar başarabildim, bilemiyorum. Son 10 tura doğru yeniden zamanlara kavuşunda performansım arttı, neyse ki yarışın zirvesinde iyi durumdaydım.

Kovalainen´in ceza alabileceğini bilmem iyi oldu. Çevirilerim de iyiydi, yalnızca son bölümde Heidfeld´in yağmur lastiği taktığını fark edemedim, çünkü o esnada bitişle ilgili yönetmen konuşuyordu.

Her neyse, ama gerçekten unutulmaz bir yarış oldu. Böyle bir yarışı anlattığım için kendimi şanslı sayıyorum.

Bir efsane bitti, sıra diğerinde. Önümüzdeki hafta da Monza var. Umarım o yarış da keyifli olur..


Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport