Beni hatırla
 
Başbakan´ın konuşması yüzünden, Pit-Stop´tan donra Damalı Bayrak´ta güme gitti bugün. Ama Grand Prix yayınını kesmek o kadar kolay değil tabii. Yarışı vermeseydik, eminim kanalı taşlamaya gelenler olurdu.. :-)

Monza´da 1981´den sonra ilk defa yarış boyu yağmura sahne oldu. Ne yarıştı ama! Her tur bir atak, durum sürekli değişiyor, bir Hamilton en hızlı adam oluyor, bir Massa...

Şampiyonluk adaylarından en iyi yarışı Lewis Hamilton çıkardı bence. Gerçekten sayısız atak yaptı, çok zorladı. Yalnız Glock´u ve Webber´i dışarı itmesinde, problem çıkabileceğini düşündüm. Çizgiyi biraz aşan hareketlerdi ikisi de. Bakalım Bay Konuşkan Webber neler diyecek?

Massa, neredeyse başladığı gibi bitirdi yarışı, bir ara üst üste en hızlı turları atsa da yarış içinde bir etki yaratamadı. Raikkonen, bu sene pek çok kez gördüğümüz gibi sonradan uyandı. Yabii pistin kurumaya başlaması ile F2008´in uçuşa geçişinin aynı ana denk gelişi ilginçti. Bence matematiksel olarak olmasa da, teorik olarak Kimi havlu attı. Singapur´dan itibaren Ferrari, sadece 1 puan geride olan Massa´yı desteklemezse şaşırırım.

Kubica´nın pit-stop zamanlaması harikaydı. Lewis ve Kimi´den 7-8 tur geç girince, pistin kurumaya başladığı anda yağmur lastiklerine geçti ve kazanan isim oldu. Yarışın ortasında telsizden belirtilen yağmur gelseydi, tek pit yapacak ve yoğun yağmur lastiklerini takmış olan Hamilton ile Raikkonen, çok farklı yerlerde bitirebilirlerdi yarışı. Ama olmadı.

Alonso yine günün başarılı isimlerinden birisiydi. Çeşitli sorunlar yaşayan Kovalainen´in ikinciliği de McLaren için çok değerli puanlar getirdi.

Gelelim haftanın en iyisine. Herhalde Sebastien Vettel´in zaferine sevinmeyen yoktur bu yarışı seyredenler arasında. İşin içindeki şans faktörü sıfır, resmen bileğinin hakkıyla polü aldı, tüm yarışı kontrol etti, neredeyse hiç hata yapmadı (veya yaptıysa da ekrana gelmedi) ve tarihi bir başarı elde etti. Ben de bu zaferden büyük keyif aldım ve bunu sık sık dile getirdim

1957 Maserati´den beri Ferrari dışında yarış kazanan ilk takım oldu Toro Rosso.

Yayına gelince, uzun zaman sonra bugün yayından tam olarak memnun şekilde ayrıldım. Neredeyse hiç adam tanıma hatası yapmadım, reklamları iyi ayarladım, atakları iyi anlattım, anlatacak malzeme de boldu, mücadeleyi kesmemek için 30 tam tur reklamsız gittik. Sondaki çevirim de iyi oldu.

Yayından çıkınca hep özeleştiri yapıyorum kendime, ama bugün uzun zaman sonra performansımdan bu kadar memnun oldum.

Umarım sizler de benim kadar keyif almışsınızdır.

Sırada Singapur´daki gece serüveni var, bakalım neler olacak?
Bu yazıyı paylaş:
Share |
 


Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır.
lamp83 s-sport