Beni hatırla
 
05.02.1979 tarihinde, inşaat mühendisi bir baba ve coğrafya öğretmeni bir annenin ilk oğulları olarak, Bursa'da dünyaya geldim. İlkokul 3. sınıfa kadar Bursa'da okuduktan sonra, 1986'da babamın işi gereği İstanbul'a taşındık ve o tarihten bu yana da İstanbul'da yaşıyorum.


2000 Şubat'ında çalışmaya başladıktan sonra, 2002 sonunda Yüksek Lisans programını, tamamlamadan ayrıldım. 2003 Mart - 2004 Mart tarihleri arasında, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda asteğmen olarak askerlik görevimi tamamladım. Evliyim ve bir çocuk babasıyım.

Hobilerim arasında başta Formula 1 olmak üzere tüm motorsporlarını seyretmek, özellikle 2. Dünya Savaşı ile ilgili kitaplar okumak, basketbol seyretmek, genelde heavy metal olmak üzere müzik dinlemek ve model otomobil koleksiyonu yapmak yer alıyor.

Çocukluğumdan bu yana otomobillere ve özellikle otomobil yarışlarına büyük bir merak duydum hep. Küçük bir çocuk olmama rağmen 1980'lerin sonunda TRT'de yayınlanan Start programı ve o zamanki adıyla Star 1'de yayınlanan Motorsporları Dünyası programlarını videoya kaydedip, defalarca seyrederdim.

Gittiğim ilk yarış, babam ile birlikte seyrettiğimiz ve 1991'de Okmeydanı'nda yapılan İstanbul Pist Yarışı idi. Zamanla otomobil yarışları ve özellikle Formula 1, en büyük tutkum haline geldi. Hayatımda canlı olarak tamamını seyrettiğim ilk GP, 1993 Güney Afrika Grand Prix'i oldu.

1 Mayıs 1994'te, sporu sevmemi ve belki de dolaylı yoldan şu an yaptığım işlere yönelmemi sağlayan Ayrton Senna'nın hayatını kaybetmesiyle gerçekten yıkıldım. Ancak F1'den soğumak yerine, bu kazadan sonra, sporu daha da yakından takip etmeye başladım.

Üniversite yıllarından itibaren çoğu zaman 'Formula 1 hastası' olarak adlandırılmama rağmen, bu takma adlar beni rahatsız etmiyordu. Bu arada, 1997 yılında, ilk Formula 1 modelimi aldım. O zamanlar, bir F1 yarışını canlı seyredebilmek en büyük hayalimdi.

Ancak 7-8 yıl kadar sonra, oturduğum eve yarım saat uzaklıkta bir yere bir F1 pisti yapılacağı, Türkiye'de yapılan Formula 1 yarışında direktör vekili olarak çalışacağımı, F1 Racing dergisinin Türkçe versiyonunda bir köşem olacağını veya televizyonda F1 yarışlarını sunacağımı söyleseler hayatta inanmazdım. Hayatımdaki en büyük zevkim olan Formula 1 ile ilgili olarak profesyonel anlamda çalışıyor olduğum için, kendimi çok şanslı sayıyorum. Ama babamın çok sevdiği bir sözü belirtmeden geçmeyeceğim: 'Şans her zaman, hazır olana gelir.'

İleride bir gün F1 ile ilgili çalışmalar yapmayı bıraksam bile, içimdeki bu tutkunun aynen devam edeceğine eminim.
 
lamp83 Lig Tv 2 Türkiye've Dünya'dan güncel Finans, Ekonomi, Piyasa Haberleri. Döviz, Altın, Borsa, Faiz piyasası'nın nabzı, günlük dolar kuru Efefktifdata.com'da.